До відома батьків!

Стаття 30. Закону України

"Про повну загальну середню освіту".

Батьківське самоврядування закладу освіти.

1.У закладах освіти та їх структурних підрозділах може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, з метою захисту прав та інтересів учнів, організації їх дозвілля та оздоровлення, громадського нагляду (контролю) в межах повноважень, визначених цим Законом та статутом закладу освіти.

2. Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, закладу освіти, за інтересами тощо).

3. Батьки можуть розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського самоврядування закладу освіти.

4. Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах.

Рішення органу батьківського самоврядування з питань організації освітнього процесу та/або діяльності закладу освіти можуть бути реалізовані виключно за рішенням керівника закладу освіти,якщо таке рішення не суперечить законодавству.

Рішення, заходи та форми батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхніправа та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

5. Органи батьківського самоврядування мають право, але не зобов’язані оформляти свої рішення відповідними протоколами.

6. Працівники закладів освіти не мають права втручатися в діяльність батьківського самоврядування, а також збирати чи зберігати протоколи засідань органів батьківського самоврядування.


Голови батьківського самоврядування класів Деснянського ліцею

в 2023 - 2024 навчальному році

№ п/п Клас ПІП голови батьківської спільноти
1 1-А Скоморохова Євгенія Сергіївна
2 1-Б Скрипкіна Христина Юріївна
3 2-А Врублевська Світлана петрівна
4 2-Б Саакян Алік Гришайович
5 3-А Тимченко Ольга Миколаївна
6 3-Б Акімова Тетяна Миколаївна
7 4-А Білозерова Світлана Миколаївна
8 4-Б Кулідоброва Альона Петрівна
9 4-В Гаркуша Тетяна Петрівна
10 5-А Конопля Олександра Олександрівна
11 5-Б Петрова Ольга Сергіївна
12 5-В Коваленко Тетяна Анатоліївна
13 5-Г Смуток Ірина Олексіївна
14 6-А Рожкова Наталія Петрівна
15 6-Б Білецька Наталія Миколаївна
16 6-В Кипа Аліна Ігорівна
17 7-А Медведь Людмила Петрівна
18 7-Б Якуніна Альона Петрівна
19 7-В Устинова Наталія Василівна
20 7-Г Аврамчук Наталія Павлівна
21 8-А Фомічова Олександра Валеріївна
22 8-Б Рончинська Марина Володимирівна
23 8-В Шаврова Юлія Олександрівна
24 9-А Дуброва Світлана Андріівна
25 9-Б Федорова Тетяна Василівна
26 9-В Бердник Ольга Олександрівна
27 9-Г Ярема Людмила Миколаївна
28 10-А Караман Ірина Валеріївна
29 10-Б Грицай Світлана Володимирівна
30 10-В Савчук Олена Олександрівна
31 11-А Жерновий В’ячеслав Сергійович
32 11-Б Марченко Світлана Миколаївна
33 11-В Смуток Ірина Олексіївна

Відповідальність батьків за виховання та навчання дітей

Якщо ваша дитина без поважних причин не відвідувала очне або дистанційне навчання протягом десяти днів – чекайте на працівників поліції та служби у справах дітей. Виховання дітей – це відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків, за невиконання якого можуть настати негативні наслідки.

Постановою Кабінету Міністрів України від13.09.2017№684був затверджений Порядок веденняобліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттяхпротягом 10 робочих днів підряд з невідомих, або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Поважна причина відсутності учня на навчальних заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я, або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).

Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184Кодексу України про адміністративні правопорушення).Такі справи розглядають на засіданнях суду.

Штрафиза цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від1700 до 5100 грн., без урахування судового збору.

Крім пропуску дітьми занять, батьки також несуть відповідальність за куріння ними сигарет, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін.Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.

Навіть якщо заняття проводяться дистанційно, обов'язок присутності дитини на уроках є обов’язковим, контроль за цим покладається на батьків дитини, адже, відповідно до статті 55 Закону України«Про освіту»,батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання. Оскільки, відповідно до ст. 53 Конституції Україниповна загальна середня освіта є обов’язковою.

Ч.2 ст. 12 Закону України «Про освіту» передбачено, що повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою і здобувається в інституційних або індивідуальних формах, визначених законодавством, як правило, в закладах освіти.

Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейногокодексу Українимати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, вінухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

Виходячи із вищевикладеного адміністрація Деснянського ліцею просить батьків, або осіб, що їх замінюють, відповідально ставитись до належного виконання ними батьківських обов’язків щодо здобуття освіти їх дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 2357

Фотогалерея

/Files/images/981244_html_38ae7939.jpg

Дата останньої зміни 06 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!