План виступу

директора Деснянської гімназії

Деснянської селищної ради

Чернігівської області

Римарєва Костянтина Євгенійовича

на загальногімназійній батьківській конференції представників батьківських комітетів класів від 02 листопада 2016 року

1. Вступ

2. Про співпрацю вчителів, батьків та учнів.

3. Про учнів:

1) загальна інформація.

2) рівень успішності, відмінники, результати вступу в ВНЗ.

3) успіхи в олімпіадах і конкурсах.

4) національно-патріотичне виховання.

4. Позакласна робота:

1) гурткова робота .

2) культурно-масова робота.

3) спортивно – оздоровча робота.

5. Участь у Всеукраїнській програмі «Демократична школа ».

6. Фінансово-господарська діяльність.

Шановні друзі !

Ми підводимо підсумки спільної діяльності гімназійної громади щодо навчання і виховання учнів Деснянської гімназії, розвитку їх обдарованості та здібностей, виховання громадянина і патріота нашої незалежної держави – України. Але перед тим , як прозвітувати про виконану роботу в попередньому періоді хочу повідомити ,що у зв’язку з утворенням Деснянської об’єднаної територіальної громади Деснянська гімназія втратила свою приналежність до Козелецької районної ради і тепер називається Деснянською гімназією Деснянської селищної ради Чернігівської області.

Гімназія не зраджує власним принципам і продовжує впровадження навчально-виховних завдань згідно девізу «Добре, Розумне, Вічне». А реалізація цих завдань здійснюється тільки на взаємопорозумінні , взаємодопомозі, співпраці між учнівським , учительським і батьківським колективами. Суміш поколінь, досвіду, ідей, різноспеціалізованих знань дає в результаті те підгрунтя, яке за умови демократичного управління дозволяє всім нам досягти того рівня, про який ми будемо говорити нижче.

Крім того, на правах авангардного навчального закладу в об’єднаній громаді адміністрація гімназії на серпневій конференції педагогічних працівників виступила ініціатором згуртування всіх навчальних закладів громади заради вивчення традицій, потреб, завдань та інтеграції учнівських і вчительських колективів, щоб бути дійсно єдиним освітнім простором новоутвореного об’єднання.

У гімназії на даний час навчається 283 учні, які поділяються на 13 класів - з п’ятого по одинадцятий. За профілями класи діляться на математичні ,іноземної філології та суспільних наук .

За останній навчальний рік Деснянська гімназія покращила якісний показник знань на 5 % і тепер він складає 65%. Класні керівники , вчителі предметники , психолого-соціальна служба продовжують відслідковувати кожну дитину, постійно тримають на контролі оцінки та знання учнів , підтримують взаємозв’язок з батьками.

Нашою гордістю були і залишаються «Золоті зерна» гімназії - її відмінники, відсоток яких за попередній навчальний рік складає 14.6 %. Це наша гордість,

надія батьків, впевнена перспектива майбутніх вищих навчальних закладів. Аналізуючи вступ до вищих навчальних закладів наших випускників, ми бачимо, що за останні три роки він складає 100%, в останній рік кількість випускників , які вступили на бюджет склала 60% і всі учні були повністю адаптовані до І курсу навчання, мають навички роботи з різних форм і методів занять , навички написання курсових і дипломних робіт, активні спортсмени, учасники самодіяльності та студентського самоврядування .

Щодо досягнень в олімпіадах та конкурсах, то в попередньому навчальному році переможцями і призерами районного етапу олімпіад наші учні стали 44 рази, в міжнародному конкурсі з української мови ім. Т.Г.Шевченка переможцями були три учні.

Богомолова Анастасія була учасником фінальної частини Всеукраїнського конкурсу ім. П.Яцика і виборола диплом ІІІ ступеня.

За результатами обласних олімпіад 5 учнів отримали диплом ІІІ ступеня, 2 учні -ІІ ступеня, 2 учні -І ступеня.

За виконання наукової роботи Малої академії наук України 2 учні отримали диплом ІІ ступеня.

Крім того, 39 учнів отримали похвальні листи за результатами 2015-2016 навчального року. Дану інформацію можна побачити на гімназійному веб-сайті в розділі «Наша гордість».

Одним і надважливим завданням для всіх учасників навчально-виховного процесу залишається національно- патріотичне виховання , тому що тільки свідомо патріотична людина , незаангажована впливом зовнішньої пропаганди , спецслужб, антинародних ідей може стати тим громадянином держави , який на основі своєї ідеології, свого світогляду, власних знань і умінь зможе будувати гідне майбутнє своєї держави і захистити її від внутрішніх і зовнішніх ворогів. У попередньому періоді були проведені такі заходи:

1) спортивно-патріотична гра «Ми –патріоти України!»;

2) у гімназії відкрито навчальний кабінет військового та національно-патріотичного виховання ;

3) проведено військово-спортиву «Естафету мужності»;

1) до Дня захисника України в Деснянському військовому шпиталі проведено військовий концерт;

2) місячник військово- патріотичного виховання;

3) військово-патріотичну гру «Нумо, хлопці!» до Дня збройних сил України в гарнізонному будинку офіцерів;

4) зустріч старшокласників з випускником гімназії Демченком Володимиром,очевидцем і учасником буремних подій на Майдані і в зоні АТО, режисером документального фільму «Небо», про події, що відбуваються на сході України;

5) учні гімназії взяли активну участь у відзначенні Всесвітньго Дня Вишиванки;

6) проведено фестиваль патріотичної пісні , поезії і танцю « У піснях мого народу- доля України »;

7) учні гімназії взяли участь і вибороли перше місце в районному національно-патріотичному заході «Я-патріот !»;

Інформацію про проведені заходи можна побачити на гімназійному веб-сайті в розділі «Патріотичне виховання».

Рівень патріотизму наших дітей дає підстави бути впевненими в тому , що вони докладуть максимум зусиль для підтримки наших воїнів зараз, для відродження незалежної України в майбутньому і для виховання патріотизму у своїх дітей і онуків заради їх майбутнього у вільній, економічно - розвиненій державі.

Одним із важливих завдань для нас є забезпечення розвитку нахилів і здібностей учнів гімназії, планування і забезпечення організованого дозвілля в позаурочний час. З метою реалізації цих завдань у гімназії працюють такі гуртки :

· «Слово» - керівник Анікієнко В.І. – це розвиток творчого уявлення дитини, акторської майстерності, виховання художньої обдарованості.

· Літературна студія «Сучасник» - Крижанівська Л.Г. – виявлення творчих здібностей, розвиток практичних акторських навичок, виховання інтересу до мистецтва театру.

· «Рівний – рівному» - Фатєєва М.В. – просвітницька робота щодо формування принципів здорового способу життя, визначення шляхів позитивної соціалізації молоді.

· «Фітнес» - Римарєва Н.П., - збереження стану здоров’я, розвиток рухових якостей, сили, витривалості, пластичності, виховання інтересу до занять фізичною культурою.

· «Патріот» - Гриневич Л.Т., - зміцнення морально - психологічного стану і фізичного розвитку вихованців, ознайомлення з основами рятувальної справи, надання базової підготовки для служби в підрозділах ЗСУ.

· «Музейна справа » - Паньок В.П. - залучення учнівської молоді до процесів дослідження, вивчення та збереження історико - культурної спадщини України та рідного краю, формування у свідомості дітей системи поглядів, принципів та цілісного уявлення про історико - культурний потенцал українського народу.

· «Театральний гурток» - Канарська О.М.,– виявлення творчих здібностей, розвиток практичних акторських навичок, виховання інтересу до мистецтва театру.

· " Я - європеєць" – Удянська О.А., - учні вивчають історію та культуру європейських країн та України і вдосконалюють знання англійської мови

· «ЮНІОР»- Титок О.В.,- формування і розвиток гармонійної особистості, творчих здібностей, розширення світогляду, поглиблення інтересів та знань, пов’язаних із журналістикою.

Учні гімназії відвідують спортивні секції : футбол у двох вікових групах, волейбол для хлопців і дівчат окремо, легка атлетика, настільний теніс, бокс, вільна боротьба, баскетбол, кульова стрільба з пневматичної гвинтівки, фітнес, взагалі у дев’яти видах спорту. Як для такого селища як Десна – цього більш ніж достатньо.

Не відстають від гуртківців і спортсменів наші артисти. Жодне свято чи масовий захід у селищі не проходить без художніх номерів Деснянської гімназії.

Учнівські та вчительські колективи беруть участь у відкритих творчих фестивалях української та естрадної пісні, а також «Танці з зірками», а під керівництвом учителя Назаренко Л.М. діти завжди стають переможцями і лауреатами районного конкурсу «Тобі, мій краю, я співаю!».

Виходячи з досвіду роботи вчителів, можна зробити висновок, що учні, які займаються в гуртках, спортивних секціях, творчих об’єднаннях легше засвоюють відповідний навчальний матеріал, більш відповідальні, організовані, активні в колективі.

Виховна цінність полягає в тому, що мистецтво і спорт зближує учнів, пробуджує почуття відповідальності, колективне переживання успіхів і невдач.

Велику роль в сучасному житті гімназії відіграє учнівське самоврядування, яке допомагає вчителям активізувати навчальну та виховну роботу. За підтримки учнівського парламенту за останні роки нам вдалося систематизувати внутрішнє життя гімназиста, адже кожен з них працює на загально-гімназійний результат. Немає жодного свята, жодного виховного, розвиваючого або спортивного заходу, де б учнівський парламент не був на ключових ролях , а ми, вчителі, в свою чергу тільки підтримуємо натхнення учнів і намагаємось дати їм більшої свободи в ідеях та їх втіленні. Але головне, що сама участь в такому організованому процесі, як самоврядування допомагає учням в майбутньому студентському і дорослому житті.

З березня 2016 року Деснянська гімназія стала учасником Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства і прав людини «Демократична школа» .

Метою нашої участі в цій програмі є:

1) забезпечити демократичний розвиток та системні зміни середньої освіти в Деснянській гімназії;

2) сприяти втіленню принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини в гімназії;

3) зміцнити суспільну єдність та взаєморозуміння між різними галузями і регіонами Деснянської територіальної громади.

Завданнями є:

1) підтримати ініціативу гімназійної спільноти та територіальної громади, спрямованої на впровадження демократичних змін в гімназії;

2) розробити, апробувати та оцінити модель розвитку культури демократії в гімназії;

3) разом з Всеукраїнською мережею експертів з розвитку демократичного врядування в гімназії реалізувати ініціативи та здійснювати моніторинг демократичних змін;

4) організувати співпрацю зі школами інших регіонів України, зацікавлених спрямовувати спільні зусилля на розвиток демократичного врядування, демократичних структур та культури демократії в ЗНЗ.

5) в процесі реалізації програми освіти «Демократична школа», при досягненні позитивних результатів розвитку культури демократії в Деснянській гімназії, з 2017 року наступні п’ять років зробити її основою для науково – методичної проблеми гімназії.

Впровадження плану реалізації програми почалося з нового 2016-2017 навчального року і новий звіт про нього буде у вересні 2017 року, а процеси, які відбуваються можна відслідковувати на веб-сайті гімназії в розділі «Програма «Демократична школа» вже зараз.

Переходячи до фінансово-господарської діяльності, я хочу виразити слова вдячності батькам наших гімназистів, тому що тільки завдяки вашій благодійній допомозі ми можемо утримувати заклад в робочому стані та створювати відповідні умови для навчання і виховання наших дітей.

Всі батьківські комітети класів отримали фінансовий звіт про ті матеріали, які виділялись на ремонт, утримання, реконструкцію приміщень і комунікацій, закупівлю матеріалів і обладнання .

Всього коштів, наданих батьками з квітня 2015 року по 01.09.2016 року близько 64 тис. грн., коштів, наданих спонсорами – 43 тис. грн.

За попередній навчальний рік було виконано :

1) придбано необхідних канцтоварів і матеріалів для забезпечення адміністративної і виконавської діяльності закладу;

2) придбано засоби для прибирання і дезінфекції приміщень гімназії та їдальні;

3) придбано матеріали для утримання і ремонту водопровідної, каналізаційної та електромережі закладу;

4) для забезпечення якісних уроків у новостворену технічну майстерню придбано інструменти та слюсарні тиски;

5) для проведення виховних заходів, концертів і використання в кабінетах хореографії і музики придбано ноутбук і аксесуари до нього;

6) для проведення виховних бесід, військово-патріотичних і національно- патріотичних заходів та просто для використання на уроках в кабінеті №301 встановлено сучасний LED- телевізор;

7) придбано 15 комплектів сучасної спортивної форми;

8) відремонтовано кімнату бібліотечного фонду гімназії;

9) відремонтовано гімназійну бібліотеку;

10) зформовано, відремонтовано та обладнано меблями кімнату учнівського парламенту гімназії;

11) конференц-зал дообладнано LED- телевізором, текстильною дошкою та фліп-чартом;

12) відремонтовано, обладнано портьєрами та оснащено додатковими кріслами актову залу гімназії;

13) з метою виховання в учнів гімназії здорового способу життя, прагнення до знять фізичною культурою , спортом,танцями, співами, прагнення до перемог і здобутків встановлено три стаціонарних стенди «Спортивне життя гімназії» , «Творче життя гімназії» та «Тумба для нагород і кубків»;

14) вже традицією стало за підтримки приватного підприємця і депутата Деснянської селищної ради Коваленка Миколи Івановича матеріально заохочувати призерів і переможців учнівських олімпіад, а за фінансової підтримки Рудьковського М.М. проводити гімназійні конкурси «Кращий клас», «Кращий учень»,»Кращий Українознавець»;

15) я також щиро дякую всім батькам гімназії за допомогу в ремонті і придбанні обладнання для класних кімнат.

Інформацію про господарську діяльність в гімназії можна відслідкувати на веб-сайті в розділі «Господарська діяльність»

Підводячи підсумки свого виступу, хочу наголосити, що зусиллями всієї гімназійної родини,тобто батьків, вчителів і дітей, Деснянська гімназія є одним з найкращих закладів не тільки в районі, а й в області, її учні і випускники несуть славу своєму закладу по всій Україні і за її межами.

Насамкінець представляю завдання на 2016-2017 навчальний рік:

1) максимально розвивати творчість і обдарованість гімназистів;

2) продовжити роботу зі створення учнями наукових проектів та максимально наближати навчання до науки та життя;

3) завершити формування в холі на першому поверсі тематичних стендів, а саме: «Медалісти і відмінники», «Державна символіка України», «Інформація для батьків», «Безпека життєдіяльності », «Цивільний захист» та ін.,

4) поточний ремонт стрілецького тиру;

5) поточний ремонт кабінету фізики №308;

6) закупити в кабінет учнівського самоврядування ноутбук і провести інтернет;

7) поточний ремонт і переобладнання гімназійного музею;

8) оформити стіни в актовій залі «Історія гімназії», «Учнівський парламент гімназії»;

9) ремонт дитячих туалетів з обладнанням в них індивідуальних закритих кабінок;

10) та інше в співпраці з Деснянською селищною радою та спонсорами.

Я вдячний всім за те, що ми живемо однією спільною великою гімназійною родиною. Сподіваюсь на те, що наша родина завжди буде поповнюватися кмітливими, розумними, творчими та обдарованими учнями, які будуть продовжувати традиції Деснянської гімназії, будуватимуть майбутню, незалежну Україну.

Слава нації! Слава Україні!

Кiлькiсть переглядiв: 437

Фотогалерея

/Files/images/981244_html_38ae7939.jpg

Дата останньої зміни 25 Березня 2020

Цей сайт безкоштовний!